O autorce

Beata Biel.

Dziennikarka, realizatorka, a od czasu do czasu i producentka telewizyjna. Trenerka mediów, choć ten tytuł brzmi jakoś wyjątkowo niefortunnie :)

Przez prawie 10 lat byłam związana z telewizją TVN, od 2010r. pracuję jako freelancer dla mediów polskich i zagranicznych (m.in. autorka filmu dokumentalnego o Tadeuszu Mazowieckim dla TVP1 i cyklu dokumentalnego „Zbrodnie, które wstrząsnęły Polską” dla TV4, „Kobiety i mafia”). Laureatka m.in. nagrody Grand Press dla najlepszego reportażu telewizyjnego 2008 („Pomoc w śmierci”), stypendystka Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) w Waszyngtonie – 2011,  w ramach programu Transatlantic Media Network (podczas stypendium zajmowałam się tematem przyszłości dziennikarstwa śledczego w USA, ze szczególnym uwzględnieniem dziennikarskich organizacji non-profit, a także postrzeganiem Polski przez tzw. Second Generation – dzieci osób, które przeżyły Holokaust; Podczas pobytu autorki na stypendium w USA i po powrocie – blog funkcjonował pod nazwą „L’America”).

Od 2013 prowadzę także szkolenia dla dziennikarzy, przede wszystkim w zakresie nowych form opowiadania i digital. Od listopada 2015 jest to właściwie główny obszar mojej działalności zawodowej (przede wszystkim w ramach współpracy z Google News Lab jako specjalista ds. szkolenia mediów w Europie Środkowo-Wschodniej), w miarę możliwości swoją wiedzą dzielę się także ze „zwykłymi ludźmi”, w tym dziećmi i młodzieżą.

Kocham podróżować, odkrywam Europę Środkowo-Wschodnią, z pasją pochłaniam książki non-fiction i dobre jedzenie.

Blog jest wyłącznie efektem przemyśleń własnych, nie jest związany z żadną instytucją, z którą współpracuję.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s